Uzņēmuma ziņas

09/06/2017

Londonas fondu birža “Forevers” atzīst par vienu no Eiropas straujāk augošajiem uzņēmumiem

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums “Forevers” otro gadu pēc kārtas iekļauts Londonas fondu biržas  izdotajā “1000 uzņēmumi, kas iedvesmo Eiropu” gada grāmatā. “Forevers” ierindojas starp tiem Latvijas un Eiropas uzņēmumiem, kas mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā pēdējo trīs gadu laikā ir demonstrējuši straujāko ekonomisko izaugsmi.

Londonas fondu biržas veiktā pētījuma mērķis ir izcelt strauji augošos mazos un vidējos uzņēmumus, kas faktiski ir Eiropas ekonomikas dzinējspēks. Pētījums akcentē šo uzņēmumu kritiski svarīgo pienesumu Eiropas ekonomiskajai izaugsmei, inovāciju attīstībai un darbavietu radīšanai. Mazie un vidējie uzņēmumi Eiropā ir atbildīgi par vidēji 2/3 no visām darbavietām un veido vidēji 60% no biznesa ekonomiskās vērtības. Lai iekļūtu Londonas fondu biržas gada grāmatā, uzņēmumiem ir jādemonstrē konsekventa izaugsme minimums trīs gadu periodā, kā arī tie tiek vērtēti salīdzinājumā ar savu valstu konkurējošo uzņēmumu darbības rādītājiem. “Forevers” ir vienīgais pārtikas nozares pārstāvis no Latvijas, kas iekļauts gada grāmatā. 

Informē Andrejs Ždans, “Forevers” valdes priekšsēdētājs: “Esmu gandarīts, ka starptautiski tiek novērtēts mazo un vidējo uzņēmumu pienesums Eiropas reģiona ekonomikai.  Aiz katra šāda uzņēmuma ir smags darbs, un, kā atklāj pētījums, vērtīgs resurss gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Mums kā uzņēmumam šis ir apstiprinājums, ka strādājam pareizajā virzienā, mērķtiecīgi paplašinot savu darbību un stiprinot tirgus pozīcijas gaļas pārstrādes nozarē. Ceru, ka mūsu pieredze iedvesmos citus Latvijas uzņēmumus tiekties uz izaugsmi.” 

Valdis Dombrovkis, Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības jautājumos: “Eiropai nepieciešami vairāk strauji augoši un inovatīvi uzņēmumi, jo tie ir mugurkauls mūsu nākotnes ekonomiskajai attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai. Tieši tāpēc viena no manām prioritātēm ir uzlabot pieeju finansējumam strauji augošiem maziem un vidējiem uzņēmumiem. Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka mūsu nosacījumi ir samērīgi un atbilst mērķim. Mums ir jānojauc barjeras, kas kavē finansējuma apguvi un jānodrošina, lai mazie un vidējie uzņēmumi sasniedz kapitāla tirgus Eiropā.” 

Pētījuma veicējs Bureau van Dijk, kas pasaules mērogā nodarbojas ar privātu un publisku uzņēmumu detalizētu izpēti, ir izstrādājis unikālu pieeju, lai noteiktu četrus galvenos uzņēmumu finansiālās darbības kritērijus – uzņēmuma statuss, izmēri un darbības laiks, finanšu rādītāji. Pēc šiem kritērijiem ir atlasīti uzņēmumi, kas reģistrēti Eiropā un darbojas vismaz četrus gadus, kā arī gūst peļņu no 20 miljoniem līdz 300 miljoniem eiro gadā. Uzņēmuma “Forevers” apgrozījums 2016. gadā sasniedza 31.5 milj. eiro. 

Par “Forevers” 

“Forevers” ir viens no lielākajiem gaļas produktu ražotājiem Latvijā, kas tirgū strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Uzņēmuma ražotnē, ievērojot Eiropas Savienības ražošanas standartus, katru dienu tiek saražotas un iepakotas vairāk nekā 30 tonnas gaļas produkcijas. “Forevers” tirdzniecības tīklā šobrīd ir 83 veikals visā Latvijā, kura darbības uzturēšanā būtisks ķēdes posms ir uzņēmuma izveidotā loģistikas sistēma.