Uzņēmuma ziņas

07/06/2017

Konkurences dēļ visgrūtāk ir vidējiem gaļas pārstrādātājiem

Latvijas gaļas pārstrādes tirgū ir pieaugusi konkurence, kamdēļ visgrūtāk klājas vidēja lieluma nozares uzņēmumiem, pastāstīja gaļas pārstrādes uzņēmuma «Forevers» valdes priekšsēdētājs Andrejs Ždans.

Viņš pastāstīja, ka galvenās grūtības Latvijas gaļas pārstrādes tirgū ir saistītas ar pieaugušo konkurenci. «Pēc Krievijas embargo ieviešanas ir zudis šis eksporta tirgus. Savukārt Latvijas iekšējais tirgus visu laiku sašaurinās, jo iedzīvotāju skaits neaug, bet gan rūk. Līdz ar to arvien pieaug konkurences spiediens,» sacīja Ždans.

«Forevers» valdes priekšsēdētājs prognozēja, ka iepriekš minēto iemeslu dēļ šā gada laikā pāris spēlētāju Latvijas gaļas pārstrādes tirgu pametīs. «Tirgū pašlaik ir vērojama polarizācija - spriežot pēc bilanču rādītājiem, labi jūtas lieli uzņēmumi un mazie nišas uzņēmumi, bet vidusposmam pašlaik klājas grūti. Visdrīzāk šīs grūtības beigsies ar uzņēmumu slēgšanu, darbības pārorientāciju vai apjomu samazināšanu,» viņš sprieda.

Ždans sacīja, ka Āfrikas cūku mēris līdz šim nav atstājis lielu ietekmi uz Latvijas gaļas pārstrādes tirgu - ne uz cenām, ne iepirkuma apmēriem, jo Latvija sevi ar cūkgaļu pilnībā neapgādā. «Cenas galvenokārt veidojas Rietumeiropā - Vācijas, Dānijas, Beļģijas tirgos. Tie ir lielākie Eiropas cūkgaļas ražotāji,» sacīja kompānijas vadītājs. Viņš atgādināja, ka pērn cūkgaļas iepirkuma cenas Latvijā bija salīdzinoši zemas.

«Forevers» vadītājs piebilda, ka šogad cūkgaļas cenas sākušas palielināties un pašlaik cūkgaļai kā izejvielai ir pēdējos desmit gados rekordaugsta cena. Visticamāk, cūkgaļas cenas turpinās augt, šogad sasniedzot pēdējo desmit vai pat divpadsmit gadu rekordu. 

Lasīt vairāk: TVNet