Uzņēmuma ziņas

01/19/2018

Forevers izstājas no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas

Gaļas pārstrādes uzņēmums «Forevers» nolēmis izstāties no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF), līgumu pārtraucot janvārī, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Lēmumu pārtraukt dalību LPUF kompānija pieņēmusi, jo no federācijas puses nav saņemts gaidītais atbalsts un ieinteresētība risināt ar gaļas nozari saistītus jautājumus.

«Jebkuru uzņēmēju interesē rezultāts, bet tik pat svarīga ir attieksme un kopīgs mērķis. Diemžēl jāsecina, ka mūsu un LPUF izpratne par to, kādiem jautājumiem jānonāk dienaskārtībā un, kā jāveido dialogs starp ražotājiem un valsts pārvaldes institūcijām, atšķiras. Pārāk daudz federācijai izteiktās «Forevers» iniciatīvas ir ignorētas. Ar LPUF starpniecību esam vēlējušies risināt nozares attīstības un uzņēmējdarbības vides jautājumus, piemēram, patērētāju aizsardzība, esošo regulējumu pilnveidošana, kontroles mehānismi, veselīga konkurence u.c. Tās nav viena komersanta savtīgas biznesa intereses, bet gan aktualitātes, kas attiecas uz valsts ekonomiku kopumā un ir visas sabiedrības interesēs. LPUF bezdarbība liek uzdot jautājumu, kāpēc turpināt sponsorēt pasīvu organizāciju, kuras uzturēšanai nepilnos divos gados vien esam samaksājuši 9000 eiro? Neatkarīgi no mūsu lēmuma, «Forevers» turpinās aktīvi līdzdarboties pasākumos, kas skar uzņēmējdarbību, pārtikas nozari un sabiedriskos procesus kopumā,» sacīja «Forevers» valdes loceklis Andrejs Ždans.

Kompānijā pauda uzskatu, ka organizācijai, kas pārstāv pārtikas ražotājus, ir jābūt ieinteresētai risināt dažādu pārtikas kategoriju uzņēmumu intereses.

«Liela pretruna ir arī tā, ka ministrijas, dažādas valsts institūcijas un pārtikas nozari uzraugošās iestādes uzņēmējiem aktuālos jautājumus mudina risināt tieši ar asociāciju starpniecību, tomēr, kā rāda pieredze ar LPUF, šī pieeja nav efektīva un uzņēmēji asociācijām ne vienmēr uzticas. Ja asociācija nedara savu darbu ar vajadzīgo atdevi un ieinteresētību, valsts institūcijām pie viena saruna galda ir jāsēžas arī ar uzņēmējiem,» sacīja Ždans.

LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure aģentūrai LETA norādīja, ka katram uzņēmumam ir tiesības izvēlēties, kā aizstāvēt savas intereses un kā risināt sev svarīgus jautājumus - darbojoties kādā asociācijā vai arī mēģinot to darīt saviem spēkiem. «Šajā konkrētajā situācijā, mūsuprāt, viena uzņēmuma specifiskās intereses nevar būtu svarīgākas par visas nozares kopējām interesēm. Mēs turpināsim aktīvi strādāt un pārstāvēt visas pārtikas ražošanas nozares intereses, veicinot godīgu uzņēmējdarbību un sakārtotu biznesa vidi,» uzsvēra Šure.

«Forevers» iesaistījās LPUF 2016.gada pirmajā ceturksnī.

Lasīt vairāk:

DELFI: 'Forevers' izstājas no Pārtikas uzņēmumu federācija

TVNET: «Forevers» izstājas no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas

DB.lv: Forevers izstājas no LPUF

KasJauns: Gaļās firma "Forevers" izstājās no Pārtikas uzņēmumu federācijas.

Rus.DB.lv: Forevers вышел из Латвийской федерации пищевых предприятий

BNN.lv: Forevers paziņo, ka izstājas no Pārtikas uzņēmumu federācijas

Reitingi.lv: Forevers выходит из Федерации пищевых предприятий

DB.lv: LPUF padomes priekšsēdētāja: Katram uzņēmumam ir tiesības izvēlēties