Uzņēmuma ziņas

03/08/2017

Doktordesa EKSTRA ir atzīta par garšīgāko vārīto desu!

Praktisku pētījumu veikusi Latvijas tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, lai noskaidrotu patērētāju viedokli par populārākajiem gaļas produktiem Latvijā dažādās gaļas produktu grupās. Nejaušie garāmgājēji noteikuši to, kura no vārītajām desām viņuprāt ir vislabākā, informē LTA.

Pētījums īstenots slēptās degustācijas veidā, noskaidrojot gan pircēju, gan ekspertu – topošo un praktizējošo pārtikas tehnologu, kā arī institūta "Bior" degustatora viedokli.

Eksperimentālā pētījuma ietvaros notikusi vārītās desas degustācija lielveikalā "Stockmann".

Pēc ekspertu viedokļa par labāko vārīto desu ir atzīta "Doktordesa ekstra" ("Forevers"), otrajā vietā "Desa doktora ekstra" ("Rīgas Miesnieks"). Savukārt no pircēju puses saņemtajā aklās degustācijas vērtējumā par garšīgāko atzīta "Desa doktora ekstra" ("Rīgas Miesnieks") un otro – "Doktordesa ekstra" ("Forevers"). Gan ekspertu, gan pircēju viedoklis bija vienots degustējot "Rēzeknes gaļas kombināta" ražojumu "Augstākā labuma doktordesa" – tā ierindojās trešajā vietā.

Desas aklajā degustācijā tika pasniegtas bez iepakojuma un apvalka. Vērtēšanas kritēriji – ārējais izskats, izskats griezumā, konsistence, garša un smarža. Pircēji varēja nogaršot un izvēlēties viņuprāt labāko vārīto desu no piedāvātajām un "nobalsot" ar žetonu. Savukārt topošie pārtikas produktu ražošanas tehnologi un profesionālā komisija kopā ar veikalu iepirkuma speciālistiem veica savu vērtējumu speciālās anketās.

http:/www.delfi.lv/tasty/jaunumi/aklaja-degustacija-noskaidrota-garsigaka-varita-desa.d?id=48593007